Blog: Jiří Reiter

Hry na hrdiny - novinky 2020

Fantasyobchod.cz vám přináší čerstvou nabídku velice zajímavých RPG titulů.

Čti dále…

Nominace na Hru roku 2014

Hra roku 2014

Během slavnostního zahájení festivalu deskových her Deskohraní v Praze vyhlásila Akademie her sedm nominací na ocenění Hra roku 2014.

Zároveň byla také uvedena nová kategorie Dětská hra roku se čtyřmi adepty na ocenění. Ceny budou uděleny na závěr pražského Deskohraní.

Čti dále…

Zaklínač: Bouřková sezóna - ukázka

Zátoka se ježila lodními stěžni se skasanými plachtami, bílými i barevnými. Větší lodě kotvily na vlnolamem a hrází chráněné rejdě. Ve vnitřním přístavu byla u dřevěných mol připoutána menší i úplně malá plavidla. Na plážích skoro každé volné místo zabíraly čluny. Nebo jejich zbytky.
Na konci mysu atakovaném zpěněnými vlnami příboje se tyčil maják z bílých a červených cihel, obnovená stavba z elfských časů. Zaklínač pobídl patou svoji hnědou klisnu. Klepna zvedla hlavu a roztáhla nozdry, jako by si i ona vychutnávala větrem přinášenou vůni moře, a poklusem vyrazila přes písečné přesypy k blízkému městu.
Město Kerack, metropole stejnojmenného království, se rozkládalo na obou protilehlých březích ústí řeky Adalatte a skládalo se ze tří oddělených, nápadně se lišících okrsků. Čti dále…

Vítězem ceny Deutscher SpielePreis pro rok 2014 se stala Ruská železnice

V letošním ročníku německé ankety Deutscher SpielePreis (Cena německé veřejnosti) zvítězila hra Russian Railroads (na českém trhu jako Ruská železnice od MindOKu), ve které hráči staví Transsibiřskou magistrálu.
Mezi nejlepšími deseti hrami nechybí ani další novinky známé z českého trhu, např. Istanbul, Milostný dopis, Lewis & Clark, či chystané Camel Up, Caverna a Splendor.
Vítězové jsou vybíráni hráčskou veřejnosti, novináři, prodejci i samotnými herními tvůrci hlavně z Německa, Rakouska a Švýcarska.
Ceny budou uděleny tradičně v předvečer mezinárodního essenského herního veletrhu SPIEL. Čti dále…

Oživení Historie na Točníku 2014

Skupina historického šermu OKOŘSKÁ GARDA připravila výlet do minulosti Oživení Historie na hradě Točník.

hrad Točník- 16.srpna 2014
10:00 - 17:00
www.garda.cz

V historickém duchu probuzeném na hradě Točník si najdou zalíbení rodiny s dětmi, pro které jsme připravili zajímavé atrakce, páry, jednotlivci i skupiny. Za halasu šermířských klání nebo při poslechu hudby z dob dávno minulých budete moci navštívit historickou zbrojnici plnou zbraní, zabavit se lukostřelbou nebo se projít středověkým tržištěm, kde Vás celým dnem budou doprovázet ukázky řemesel. Zajímavé bude i vystoupení kata, jenž Vám ukáže, jak tvrdě se trestaly zločiny ve středověku a v neposlední řadě ukázky sokolnictví. O další příjemné rozptýlení se postará romantický výhled z hradu na malebnou krajinu či dobová taverna, kde bude pro Vás připravena spousta dobrůtek k pití i snědku.