Hry na hrdiny - novinky 2020

Fantasyobchod.cz vám přináší čerstvou nabídku velice zajímavých RPG titulů.

Mörk Borg

https://www.fantasyobchod.cz/mork-borg-core-rulebook

Začneme s laťkou proklatě vysoko. Mörk Borg je temné apokalyptické RPG excelující hned v několika ohledech. Po mechanické stránce je to hra navazující na vlnu OSR (tedy Old school revival vycházející z estetiky a herního designu původních Dungeons and Dragons), ovšem v minimalistickém duchu. Na devadesáti stránkách přináší jednoduchá pravidla, nástin herního světa i ukázkové dobrodružství.

Hra vyniká naprosto důmyslným způsobem knižního zpracování - všechna pravidla jsou zpracována po dvoustránkách, navíc je každá dvoustránka vyvedena v unikátním grafickém a typografickém stylu (přes to, že je v příručce využito více než 100 fontů, drží si design jednotný pochmurný ráz metalového zinu). Po výtvarné stránce se jedno o velice unkátní nepřehlednutelné dílo.

O kvalitách hry svědčí i fakt, že anglické vydání bylo rozebráno vpodstatě dříve, než se dostalo na pulty obchodů. Máte-li rádi temnou atmosféru, rychlou, svižnou a smrtelně nebezpečnou hru nebo jste jen sběratelem unikátních RPG publikací, je Mörk Borg skvělá volba!

Pathfinder Second Edition

https://www.fantasyobchod.cz/Pathfinder-second-edition

Druhá edice druhé nejhranější RPG hry je z naprosto jiného soudku. Hra, která je extrémně „crunchy“, tedy prošpikovaná mechanismy, tabulkami a detailními popisy. Druhá edice pathfinderu se odpoutává od své předlohy (tedy D&D 3. edice) a přichází s vlastními mechanikami. Těšit se můžete na nepřeberné množství příruček pojedávajících snad o každém zákoutí světa Golarion a jeho obyvatelích.

Pathfinder je velice výpravná záležitost s bohatými ilustracemi a mnoha herními doplňky - včetně map, kostek a dobrodružných sérií.

Dungeons and Dragons 5e

https://www.fantasyobchod.cz/dungeons-and-dragons-5-edice

Pátá edice D&D je tady s námi již nějaký ten pátek, nicméně domovské vydavatelství nezahálí a chrlí jednu skvělou příručku za druhou.

Krom ofociálních zdrojů jsou zde však i další vydavatelé vytvářející obsah pro 5e a tak vám přinášíme celou řadu předpřipravených dobrodružství z řady 5th Edition Adventures (https://www.fantasyobchod.cz/hledani/5th%20Edition%20Adventures) a Fifth Edition Fantasy (https://www.fantasyobchod.cz/hledani/Fifth%20Edition%20Fantasy)

Hry vydavatelství Free League

https://www.fantasyobchod.cz/free-league-publishing

Možná jste již zaznamenali některý z počinů tohoto švédského vydavatelství - kupříkladu hru Forbidden Lands (v ČR chystá nakladatelství Mytago pod názvem Zapovězené země), Symbaroum, Tales from the loop, Alien RPG, Mutant: Year Zero. Všechny tyto hry spojuje podobný herní systém, propracovaný herní svět, nádherné výpravné zpracování i precizní knižní vydání. Ke každé z her jsou k mání i pěkné doplňky - kupříkladu stylové kostky, karty nebo zástěny pro vypravěče.

Hry z dílny Free League patří momentálně k tomu nejlepšímu, co je na RPG scéně k mání!

Pro staromilce

I pro ty z vás, kteří si libují ve hrách staršího data vydání něco máme. Kupříkladu již sedmý reprint Castles & Crusades (https://www.fantasyobchod.cz/castles-crusades-players-handbook) nebo skvělá retroklon Lamentations of the Flame Princess (https://www.fantasyobchod.cz/lamentations-of-the-flame-princess-rpg) zasazený to temného renesančně laděného fantasy světa. A pro opravdové fajnšmekry jsou tady Veins if the Earth: https://www.fantasyobchod.cz/veins-of-the-earth