Blog: Affiliate

XML od nás pro Vás

Co je to XML ?

Jestliže HTML zobrazuje stránku uživatelům podle předem stanovených standartních tagů. Tak XML umožňuje vytvářet svoje tagy, pomocích kterých se v dnešní době hlavně nabízejí naformátované data pro zpracování a publikaci. Hojně toho využívají informační servery, eshopy atd… . Ve většině případů nabízejí XML soubor, který v určitých intervalech aktualizují. To většinou probíhá automaticky pomoci Cronu.

Příklady známých stránek, které vyžívají XML

Nejznámější na našem internetu je nejspíš Heureka. Ta si díky XML souborů stahuje data z eshopů, aktuální ceny a sortiment a ty nabízí k porovnání. Další stránky které využívají data jsou například Glami, Favi … . Tyto stránky načítají data pomoci XML souborů a pomoci různých užitečných filtrů umožňují lidem snadněji na internetu vybrat zboží které se jim líbí. Tyto projekty jsou affiliate weby.

Jak můžete získat XML soubor od nás ?

Napište nám na email : kamilstas@email.cz do emailu uveďte své jméno pod kterým jste u nás registrovaní, o které kategorie máte zájem, stránky (URL) pro které budete XML soubor používat. My posoudíme zda XML poskytneme. Není to naše povinnost. XML se následně budeme snažit dodat v co nejkratší době. (záleží na aktuálním vytížení programátorů). Jak vytvářet affiliate weby pomoci XML? Podrobný návod jak naimportovat XML do WP stránek naleznete na stránkách Dognet.sk a to v jejich podrobném návodu Ako naimportovat XML do WP. (Slovensky) Hodně o XML napsal na svém blogu Milan Pichlík. Zde je jeho blog a články o XML.

Seriál Affiliate program Fantasyobchod.cz

  1. Jak technicky affiliate funguje
  2. Jak na affiliatu vydělávat
  3. Jak si vedou affiláci u nás v obchodě
  4. Sub ID - affiliate
  5. XML od nás pro Vás

Affiliate program Fantasyobchodu

Sub ID - affiliate

Dnes se podíváme na jednu z funkcí kterou nabízí náš affil program. Je to Sub ID. Pokud jste v affiliatu kování, tak jste se sub ID již setkali a nejspíš jej i využíváte.

Jak funguje Sub ID

Sub ID je dynamicky předávaná hodnota, kterou můžete (ale nemusíte) přiřadit k vašemu affil odkazu a díky němu můžete sledovat úspěšnost daného affil odkazu. To Vám může pomoci při sledování výkonnosti odkazu, článku, k AB testování. Sub ID také využívají Cash back portály, které přiřazením Sub ID k uživateli dokážou vyhodnotit kdo provedl úspěšnou objednávku v eshopu.

Jak se přidává Sub ID u nás ve Fantasyobchodě

K vašemu affil odkazu přidáte ještě &customer_id=(vaše Sub ID číslo) které může být kladné celé číslo. Takže váš výsledný affil odkaz může mít například takovou podobu

http://www.fantasyobchod.cz/kozena-snurka-p-84.html?ref=240&customer_id=1234

Kde ref= číslo vašeho tracking kódu který máte v affilu u nás přiřazený (nejspíš to není ref=240)

A customer_id= číslo vámi přiřazeného Sub ID

TIP: nezapomeňte affil odkaz by měl mít atribut rel="nofollow"

Kde se mi Sub ID zobrazí?

Ve vašem affil účtu / Vaše transakce vedle sloupce částky je sloupec ID zákaznika a v něm se objeví číslo, které bylo přiřazené v customer_id v affil odkazu přes kterou proběhla objednávka.

Otázky a odpovědi:

Mohu místo čísla u customer_id použít písmena?

Můžeš použít písmena bez diakritiky a omezení je prozatím 100 znaku, ideální by bylo nepoužívat mezery, místo nich třeba pomlčka nebo podtržítko.

Seriál Affiliate program Fantasyobchod.cz

  1. Jak technicky affiliate funguje
  2. Jak na affiliatu vydělávat
  3. Jak si vedou affiláci u nás v obchodě
  4. Sub ID - affiliate
  5. XML od nás pro Vás

Affiliate program Fantasyobchodu

Jak si vedou affiláci u nás v obchodě

Affili máme v obchodě již mnoho let, ale aktivněji jsme se do propagace affilu pustili před třemi lety. A jak si během té doby affiláci vedli to vám povíme v tomto díle. Číslo které všichni vidí je na kolik si affiláci přišli za celou dobu existence affil progamu k dnešnímu dnu 30.9.2018 to je krásná částka (všechny čísla v tomto článku jsou ke dni 30.9.2018) Čti dále…

Jak na affiliate vydělávat

V prvním díle našeho seriálu jsme si řekli co to affiliate je, jak technicky funguje. V tomto dílu si povíme o různých cestách, jak se dá na affiliatu na Fantasyobchodu vydělávat.V dalším textu se bude často oběvovat pojem affilák. Čti dále…

Jak technicky funguje affiliate

Affiliate je provizní systém. První provize za zprostředkováni něčeho se musely začít objevovat ve chvíli, kdy lidé začali se směnným obchodem. Možná i někdy dřív, dokáži si představit že někdo kdo neměl síly na ulovení mamuta, někomu schopnějšímu poradil, kde mamuta najde, ten jej ulovil a informátorovi se odměnil kusem masa z uloveného mamuta. Čti dále…