Blog: deskové hry

Deskovky - Vánoční rádce 2018

Vánoce se blíží a my vám přinášíme několik zvláště vybraných tipů na dárek pro milovníky deskovek! Tituly jsme rozdělili do čtyř kategorií, ve kterých si vyberete Ježíškovu inspiraci jak pro menší hráče, tak pro ty starší a zkušenější.

Čti dále…

Oceněné hry z produkce Blackfire.cz za rok 2017/18

Image

Hned několik herních titulů z produkce společnosti Blackfire.cz se může těšit ze zajímavých ocenění za roky 2017 a 2018 a my vám přinášíme jejich seznam jako inspiraci:

Dice Forge - Hvězda Hrajeme.cz 2018 (jako originální hra s novou herní mechanikou dicecrafting)

Dobble - Hra roku 2018 (1. místo v kategorii stolních her)

7 Divů světa: Duel - Hra roku 2017 (Hra roku 2017 určená pro 2 hráče vychází z úspěšného hitu 7 Divů světa a nedávno k ní vyšlo rozšíření 7 Divů světa: Duel - Panteon)

Nominace na Hru roku 2014

Hra roku 2014

Během slavnostního zahájení festivalu deskových her Deskohraní v Praze vyhlásila Akademie her sedm nominací na ocenění Hra roku 2014.

Zároveň byla také uvedena nová kategorie Dětská hra roku se čtyřmi adepty na ocenění. Ceny budou uděleny na závěr pražského Deskohraní.

Čti dále…

Vítězem ceny Deutscher SpielePreis pro rok 2014 se stala Ruská železnice

V letošním ročníku německé ankety Deutscher SpielePreis (Cena německé veřejnosti) zvítězila hra Russian Railroads (na českém trhu jako Ruská železnice od MindOKu), ve které hráči staví Transsibiřskou magistrálu.
Mezi nejlepšími deseti hrami nechybí ani další novinky známé z českého trhu, např. Istanbul, Milostný dopis, Lewis & Clark, či chystané Camel Up, Caverna a Splendor.
Vítězové jsou vybíráni hráčskou veřejnosti, novináři, prodejci i samotnými herními tvůrci hlavně z Německa, Rakouska a Švýcarska.
Ceny budou uděleny tradičně v předvečer mezinárodního essenského herního veletrhu SPIEL. Čti dále…

Ohlášen seznam nominovaných her Spiel des Jahres 2014!

Na cenu německé hry roku, což je nejprestižnější ocenění v oblasti společenských deskových her vůbec, byly za rok 2014 nominovány tituly v následujících třech kategoriích: Čti dále…