Blog: Upoutávky

Zaklínač: Bouřková sezóna - ukázka

Zátoka se ježila lodními stěžni se skasanými plachtami, bílými i barevnými. Větší lodě kotvily na vlnolamem a hrází chráněné rejdě. Ve vnitřním přístavu byla u dřevěných mol připoutána menší i úplně malá plavidla. Na plážích skoro každé volné místo zabíraly čluny. Nebo jejich zbytky.
Na konci mysu atakovaném zpěněnými vlnami příboje se tyčil maják z bílých a červených cihel, obnovená stavba z elfských časů. Zaklínač pobídl patou svoji hnědou klisnu. Klepna zvedla hlavu a roztáhla nozdry, jako by si i ona vychutnávala větrem přinášenou vůni moře, a poklusem vyrazila přes písečné přesypy k blízkému městu.
Město Kerack, metropole stejnojmenného království, se rozkládalo na obou protilehlých březích ústí řeky Adalatte a skládalo se ze tří oddělených, nápadně se lišících okrsků. Čti dále…

Brána gotiky dokořán

Skupina historického šermu OKOŘSKÁ GARDA připravila jižjiž jedenáctý výlet do minulosti BRÁNA GOTIKY DOKOŘÁN.

Hrad Okoř - 14.června 2014
10:00 - 17:00
www.garda.cz

Za halasu šermířských klání, kejklířského umění a her z dob dávno minulých budete moci navštívit historickou zbrojnici plnou zbraní, zabavit se lukostřelbou na vrcholku věže nebo se projít středověkým tržištěm, kde Vás celým dnem budou doprovázet ukázky řemesel a dobová lazebna.

Zajímavé bude i vystoupení kata, jenž Vám ukáže, jak tvrdě se trestaly zločiny ve středověku.

O další příjemné rozptýlení se postará romantický výhled z hradu na malebnou krajinu či dobová taverna, kde bude pro Vás připravena spousta dobrůtek k pití i snědku.

Heroes V: Třinácté zatmění

Heroes

Chcete zažít opravdové dobrodružství?
Chcete pomoci rozhodnout o osudu celého světa?
Bojovat po boku hrdinů známých po celém Ashanu?

Přijeďte se zúčastnit bitvy na téma počítačové hry Heroes of Might and Magic! Akce je vhodná jak pro zkušené hráče Larpu, tak pro začínající dobrodruhy. Má již dlouholetou tradici, kvalitní zázemí a podporu tvůrců hry.

Přijeďte 20. 6. 2014 do Luže u Pardubic a buďte součástí událostí, které hýbou celým světem! Více na www.heroes5.cz

plakát akce

Pozvánka: Afterdark Fair

Afterdark fair - festival toho temnějšího z undergroundu, který tematicky navazuje na loňský brněnsko-pražský Gothic Jarmark se tentokrát představí v daleko větším a pestřejším kabátu.

V sobotu 28.9, brněnský klub Fléda poskytne útočiště nejen kvalitní hudební scéně, ale chybět nebude ani zbrusu nová umělecká stage, na které se během dne a večera vystřídá řádka skvělých tanečníků, spisovatelů a zajímavých přednášejících.

Samozřejmostí je opět všemi očekávaný temný jarmark originálních prodejců, ať už zvučných jmen, ale také těch méně známějších, kteří jenom čekají na objevení a místo ve Vaší šperkovnici či šatníku.

Nenechte se ovšem zmást, letošní ročník se neomezuje pouze na styl gothic, objevit můžete také lolita, steampunk, emo, rockabilly a další.

Tím vším a mnohem víc bude letošní temné tržiště – Afterdark Fair.

Festival vzhledem ke své obsáhlé programové náplni otevře svoje brány nikoliv zvečera, ale už v 15:00. Ten, kdo přijde mezi prvními, bude odměněn příjemným dárkem ve formě méně než polovičního vstupného.

Na co se tedy konkrétně se můžete těšit?

HUDEBNÍ STAGE:
- DARK GAMBALLE
- Sorronia (HU)
- Tezaura (křest CD)
- The Eclipse
- Alvaréz Peréz
- Wolfarian
- Eponine
- Sighisoara (SK)

UMĚLECKÁ STAGE:
- RIWAA NERONA
- Bellatrix – tribal fusion
- Petra Slováková, malíř a spisovatel
- Dance Institut Blanca – pole dance
- DJ Zlyhad
a mnozí další…

GOTHIC JARMARK:
- BLACK CAT
- EIRE
- METAL WEAR
- CORSET HEAVEN org.
- Dante
- Darkmona
- Oberna
- Porcelain Doll
- T-Hell Shop
- VAL
a mnozí další…

Vstupné - podle času příchodu:
15:00-16:00 - 75 Kč
16:00-17:30 - 95 Kč
17:30-19:00 - 110 Kč
19:00-20:30 - 140 Kč
20:30-00:00 - 160 Kč
00:00 - X - 50 Kč

A pro ty, co ví, že přijdou pozdě a nechce se jim platit víc za lístek - předprodej: 110 Kč

Shop roku 2013

Hlasujte v anketě ShopRoku 2013