Jak na affiliate vydělávat

V prvním díle našeho seriálu jsme si řekli co to affiliate je, jak technicky funguje. V tomto dílu si povíme o různých cestách, jak se dá na affiliatu na Fantasyobchodu vydělávat.V dalším textu se bude často oběvovat pojem affilák.

Affilák = člověk který se snaží vydělávat na affilu

Pokud se rozhodnete stát se affilákem, pak za tím účelem budete potřebovat mít živnostenský list. Možná že jste někde četli, že k affilu živnostenský list není třeba. Dle nás a mnoho odborníků je živnostenský list potřeba, protože affilem vytváříte soustavnou činnost za účelem dosažení zisku. Vyřídit živnost dnes není problém, živnost můžete provozovat i při zaměstnání, jako vedlejší činnost. Někteří zaměstnavatelé to nepodporují, proto doporučuji zeptat se na toto vašeho zaměstnavatele. Můžete mu vysvětlit že affil není eshop, ani aktivní práce se zákazniky. Tzn. že Váš čas v práci kdy budete pracovat pro zaměstnavatele nijak vaše živnost nenaruší. Živnost můžete mít i při studiích a mnoho vysokoškoláku ji taky má. Výhoda studentů a lidí, kteří mají živnost jako vedlejší činnost a nemají velké zisky je ta, že nemusí odvádět socialní a zdravotní pojištění. To se mění ve chvíli kdy budou vydělávat víc.

Aktuální a ucelený zdroj o povinnostech při podnikání naleznete na webu http://jakpodnikat.cz

Než se vrhneme na samotné tipy jak vydělávat, tak jen z osobní zkušenosti dodám. Vše kolem podnikání bude z počátku pro Vás nové, bude Vám to připadat složité. Ale jednou si to nastudujete a pak už to není nic složitého.

Pro ty kdo nemají živnostenský list a nechtějí si ho zařídit, tak pro ně má Fantasyobchod Věrnostní program http://www.fantasyobchod.cz/vernostni-program

Různí affiláci

Pojďme se konečně podívat na různé možnosti, jak se dá na affilu vydělávat.

Vaším cílem k dosažení zisku je posílat co nejvíc lidí do Fantasyobchodu skrz váš affiliate odkaz. Vždy platí, že čím víc konkrétnějšího člověka do obchodu pošlete na to správné místo, pak je mnohem větší šance, že si danou věc vámi poslaná osoba objedná. O tomto si povíme v nějakém dalším díle tohoto seriálů. Jen v kostce. Pokud máte web na který chodí maminky na mateřské komentovat fotky svých dětí. Na webu budete mít velkou návštěvnost, kterou můžete i nějak přeposlat na Fantasyobchod, ale nejspíš z toho nic nebude. Maximálně si objedná nějaká maminka, která má ráda tento žánr. Něco jiného bude pokud vlastníte Facebook skupinu lidí, kteří mají rádi Zaklínače a vy jim ukážete v příspěvku krásná trika, které jdou sehnat na Fantasyobchodu (samozřejmě s vaším affil odkazem) Je jasné že fandů Zaklínače bud míň než žen na mateřské, ale určitě Vám tito lidé přinesou větší zisk.

Úspěšný affilák potřebuje co největší cílenou návštěvnost

Teď jsme si pověděli čeho pro úspěch v affiliatu potřebujete dosáhnout a teď si povíme jak toho jde dosáhnout.

  1. Weboví affiláci - na webu se pohybujem všichni i další affiláci, ale pod tímto bodem mám na mysli majitele tématických webů, blogů. Zřídit blog či web dnes není problém. V dnešní době nemusíte umět programovat, ani znát technologiii na pozadí, i když obojí je výhodou. Stačí nainstalovat nějaký redakční systém (Wordpress http://www.cwordpress.cz), nebo využít blogovací platformu a začít psát a tvořit obsah. Nebudu zde rozepisovat do podrobna, protože by to bylo na několik stránek. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu affiláka, tak určitě na internetu naleznete hodně tipů jak pořádně rozjet internetové stránky. Rozjezd webových affiláků je pomalejší, ale zase růst je pokud stránky nezanedbávate trvalý a něco “hmatatelného” vlastníte.
  2. Affiláci na sociálních sítích - na sociálních sítích vznikají různé skupiny a stránky, do kterých chodí lidé se stejnými zájmy. Toho využívají i affiláci. Ať už cíleně, nebo náhodně. Existuje mnoho témat, které můžete na Facebooku rozvíjet. A to hlavně fanouškovské stránky.
  3. Youtube affiláci - určitě znáte nějaké youtubery. Pokud se někdy někdo ptá youtuberů na čem vydělávají, tak nejčastěji je to na reklamě vložené do videí Googlem a pak product placement (tzn. Zaplacená reklama za zviditelnění značky), ale také může vydělávat právě na affilu. Jak si vede jeden z nejznámnější youtuberů si můžete poslechnout na http://video.aktualne.cz/dvtv/jirka-kral-youtube-mi-vydela-desitky-tisic-mesicne-bavila-me/r~1de3ced4a97011e58dc0002590604f2e/
  4. Emailoví affiláci - na affilu se dá vydělávat i pomoci posílaní emailů. Ale pokud nemáte zkušenosti s affilem. Pak by jsem Vám tuto cestu pro začátek nedoporučoval. Náhodné rozesílaní emailů nemá žádný účinek.

Na affilu se dá vydělávat ještě dalšími způsoby, ale cíl tohoto článku není Vám všechny tyto cesty popsat. I výše zmínění affiláci se často navzájem prolínají. Tzn. weboví affiláci mají skupiny pro své weby na socialních sítích … spíš jsem chtěli ukázat možnosti, které máte. Nejlepší je začít dělat v něčem co je Vám blízké. Tzn. baví Vás psát, pak si zřiďte blog atp…

Seriál Affiliate program Fantasyobchod.cz

  1. Jak technicky affiliate funguje
  2. Jak na affiliatu vydělávat
  3. Jak si vedou affiláci u nás v obchodě
  4. Sub ID affiliate
  5. XML od nás pro Vás

Affiliate program Fantasyobchodu